Dlaczego uruchamiam bloga?!

Nadszedł ten wielki dzień. Uruchamiam blog! Swój własny, świeżutki, oryginalny, jedyny w swoim rodzaju blog.

Dlaczego? Od dawna lubię pisać. Wszystko zaczęło się w szkole średniej. Ku w sumie mojemu wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że całkiem nieźle składam zdania. Gazetka szkolna, gazeta lokalna, magazyny internetowe. W dorosłym życiu nawet miałem swoją kolumnę o wędkarstwie w mało znanym miesięczniku. Ze dwa małe blogi też założyłem. Jednak zabrakło inspiracji, aby prowadzić je dłużej niż pół roku.

Teraz tematów jest aż nadto. Dostarcza ich przede wszystkim moja praca jako programista. Także proces zmiany zawodu, który trwa już dobrych kilka lat jest bardzo inspirujący. Przed pisaniem o tym co wiem, albo co mi się wydaje, że wiem powstrzymuje mnie głównie wszystko co związane z syndromem oszusta. Przecież wszyscy to już wiedzą. A jak palnę coś głupiego, albo ktoś mnie skrytykuje? No bo musi być idealnie! Wątpliwości nie zniknęły. Jednak kilka czynników sprawia, że właśnie wznoszę się ponad te ograniczenia.

Pierwszym impulsem, że to już czas była lektura książki Radosława Kotarskiego “Włam się do mózgu”. Autory opisuje w niej wiele ciekawych metod skutecznego uczenia się. Jedną z nich jest zwykłe robienie notatek. Warunkiem jest, że w czasie notowania musimy to robić własnymi słowami. Nie jak czasem na wykładzie, co profesor powie, to student zapisze. W mojej głowie pojawiła się więc myśl. A gdyby tak założyć blog i wrzucać tam posty z notatkami z książek które czytam?

Kolejną motywacją okazało się rozpoczęcie pracy w Docplanner, znanym szerzej jako Znany Lekarz. Firma ma swoją przestrzeń na medium i pomyślałem, że mógłbym zacząć tam pisać, a na swoim blogu wrzucać posty z linkami do artykułów.

Ostatecznym sygnałem jest odcinek podcastu Porozmawiajmy o IT o wdzięcznym tytule “Blogowanie dla programistów” ….

W ten właśnie sposób powstaje ten artykuł. Jeszcze bez postawionej platformy, ale od czegoś trzeba zacząć. Napisanie artykułu jest dla mnie dużo łatwiejsze, niż wybór szablonu bloga, tak żeby wyglądał “ładnie”. Ładny to jest dobrze sformatowany kod, a interfejsy użytkownika powinny być tekstowe, po co komu obrazki i grafiki 😉

W kategorii: Uncategorized